Dietat e këqija dëmtojnë, ato që nuk hamë po na vrasin – A2

Dietat e këqija dëmtojnë, ato që nuk hamë po na vrasin

Ato që nuk konsumojmë po na vrasin. Disa studiues analizuan dietat globale për një periudhë 27-vjeçare duke zbuluar 15 faktorë rreziku dhe ndikimin e tyre në vdekshmëri dhe paaftësi. Ekspertët nënvizojnë se këto dieta mund të jenë më të rrezikshme për njeriun se shumë faktorë të tjerë.

“Në shumë shtete, dietat e këqija shkaktojnë më shumë të vdekur se tymosja e duhanit dhe presioni i lartë i gjakut”, thotë Ashkan Afshin, profesor në Universitetin e Uashingtonit.

Autori i studimit shton se problemi i vetëm nuk është ajo që zgjedhim të konsumojmë, si opsionet e pashëndetshme siç janë mishi i kuq apo pijet e gazuara me sheqer. Shqetësimi i vërtetë, sipas studiuesve, është se njerëzit po konsumojnë nivel të lartë kripe dhe nuk hanë mjaftueshëm ushqime të shëndetshme si fruta dhe drithëra. Më shumë se gjysma e vdekje të lidhura me dietat në 2017 janë shkaktuar nga këto faktorë. Studimi është publikuar në gazetën amerikane “TheLancet”.

  • LAJMI I FUNDIT | 20 raste të reja me koronavirus në Shqipëri në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Humb jetën një tjetër person nga koronavirusi, shkon në 13 numri i viktimave
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 77 persona në spitalin Infektiv, 8 në terapi intensive, 3 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 8 të shëruar në 24 orët e fundit, 52 në total
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 129 raste në Tiranë, 26 në Durrës, 4 në Lushnje, 5 në Elbasan