Surpriza e Werder Bremen, nxënësit shqiptarë vizitë speciale Rashicës

Untitled collage 1 1100x620

Ky sezon e ka konfirmuar si një prej yjeve të rinj të Bundësliga-s gjermane dhe një lojtar me të ardhme të madhe në arenën ndërkombëtare.

Milot Rashica është njeriu i momentit te Werder Bremen-i dhe me golin e shkëlqyer të shënuar në Kupë ndaj Schalkes, i hapi rrugën kualifikimit të skuadrës së tij në gjysmëfinalet e turneut.

22-vjeçari është kthyer në idhullin e tifozëve dhe për këtë arsye, klubit i Werder Bremen-it i ka organizuar talentit të përfaqësueses së Kosovës një surprizë, me nxënës shqiptarë që jetojnë në Gjermani.

Takim fantastik dhe shpërblim i merituar për Rashicën.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, shtohen sërish rastet, 132 në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | Asnjë humbje jete, po marrin trajtim spitalor të specializuar 26 pacientë
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 29 të shëruar në 24 orë