Teuta humbet finalen historike, vetëm nënkampione e Ballkanit

c5d0e31a d606 4a90 acd2 c5455a4a4cad 1100x620

Teuta nuk arriti të çojë deri në fund ëndrrën për të fituar trofeun e Ballkan League në basketboll, pasi u mund në finale 82-68 nga maqedonasit e Blokotenha.

Në finalen e luajtur në sallën sportive “Feti Borova” në Tiranë, pavarësisht mbështetjes nga tifozët e mbërritur nga Durrësi, por edhe të kryeqytetit, Teuta nuk arriti të fitonte dhe u mposht me 14 pikë diferencë.

Një ditë më parë, Teuta kishte mundur bullgarët e Beores 80-68, për të arritur në finalen e madhe.