Gaz lotsjellës ndaj banorëve te Bregu i Lumit, 7 përfundojnë në spital

Screenshot 6 600x338

Inspektorati për Mbrojtjen e Territorit nisi sot shembjen e banesave në zonën e Bregut të Lumit, duke i hapur rrugë projektit të zgjatimin të Bulevardit të ri të Tiranës.

Forca të shumta të ndërhyrjes së shpejtë dhe fadromat e IKMT u rikthyen në zonë në orët e para të mëngjesit duke prishur banesat. Gjatë aksionit pati sërish përplasje mes forcave të policisë e banorëve të zonës, për pasojë 7 persona nga radhët e banorëve kanë mbetur të lënduar e po marrin ndihme mjekësore pranë Qendrës së Traumës, ndërsa policia shoqëroi disa persona.

Pamjet e përplasjes së sotme u shpërndanë nga Partia Demokratike, e cila gjithashtu foli për dhunë ndaj banorëve.

  • LAJMI I FUNDIT | Janë 67 rastet e reja me COVID-19 në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Dy persona nga Tirana kanë humbur jetën
  • LAJMI I FUNDIT | Janë shëruar 45 qytetarë, 8 janë në terapi intensive
  • LAJMI I FUNDIT | 34 raste në Tiranë, 9 në Shkodër, 6 në Kavajë, 4 në Elbasan
  • LAJMI I FUNDIT | 3 raste në Kurbin dhe Korçë, 2 raste në Kukës dhe Krujë, 1 rast në Fier, Lezhë