Rikthehet Champions, sot derbi anlgez

1061064892.jpg.0 1100x620

Rikthehet sot Champions League, me turneun prestigjioz që është në fazën e çerekfinaleve. Shorti rezervoi  duele spektakolare siç është derbi anglez Tottenham – Manchester City, i pashmangshëm duke parë numrin e madh të skuadrave angleze.

Një përballje krejtësisht e hapur me dy skuadrat që ndeshen për herë të parë në Champions, ndërkohë që takimi e sotme do të luhet në shtëpinë e re të “Spurs”. Përballja tjetër e sotme është ajo mes Liverpool dhe Porto. Sa i përket sfidave direkte, portugezët kanë kujtime të hidhura nga Liverpool teksa vetëm një vit më parë në 1/16-at e Champions, Porto u eliminua pas humbjes 5-0 në shtëpi ndërkohë që kishte barazuar në “Anfield” 0-0.

  • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Meta kthen për rishqyrtim Kodin Zgjedhor
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Nëse Kuvendi nuk reflekton, fjalën e fundit e ka Gjykatës Kushtetuese
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Ndryshimet e njëanshme të 5 tetorit bien ndesh me parimet ndërkombëtare
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Forca politike në pushtet dëshiron të manipulojë zgjedhjet e 25 prillit
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Kjo gjendje e rëndë paligjshmërie do të zgjidhet përmes reagimit popullor