Aksident i rëndë në Shkodër, 2 viktimë dhe 5 të plagosur

aksidentiii 1100x620
Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Shkodër këtë të mërkurë.

Aksidenti ka ndodhur në aksin Shkodër-Bushat, ku si pasojë e përplasjes së dy mjeteve, kanë humbur jetën dy persona, ndërsa raportohet edhe për 5 të plagosur.

Spitali i Shkodrës reagoi mbi ngjarjen e rëndë, duke bërë të ditur se në vendin e ngjarjes shkuan dy auto ambulanca duke transportuar personat e plagosur, ndërsa dy prej tyre nuk mundën t’u mbijetonin plagëve të marra.

Gjithashtu, bëhet e ditur se personat e plagosur ndodhen jashtë rrezikut për jetën.