Mbante peng prej disa ditësh një person, arrestohet në Fushë Krujë

policia aksion 11 1100x620

U finalizua me sukses një operacion i policisë në Nikël të Fushë Krujës, që prej ditësh ishte vendngjarja e një pengmarrje.

Sipas burimeve të policisë, një shtetas me inicialet B.Z. mbahej peng prej 4 ditësh nga dy persona, për arsye që dyshen të jenë të përfitimit material.

Pas ndërhyrjes të forcave të posaçme operacionale, u bë i mundur arrestimi në zonën e Niklës të shtetasit E.M. 24 vjeç, ndërsa është shpallur në kërkim bashkëpunëtori i tij B.XH.

Viktima  e pengmarrjes është në gjendje të mira shëndetësore.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë raporton 14 raste të reja me koronavirus
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: Shumica e rasteve të reja janë simptomatikë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Rastet e reja në Tiranë, Shkodër, Krujë dhe Durrës
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Numri total i të prekurve me koronavirus ka arritur 1246