Ishte në kërkim ndërkombëtar, ekstradohet nga Athina i dënuari për prostitucion

rinass 1100x620

Zyra e Interpolit në Tiranë ka njoftuar se një shtetas shqiptar, 48 vjeçari Astrit Dule nga qyteti i Fierit, është ekstraduar nga Athina në drejtim të Tiranës.

Dule ishte dënuar më parë nga Gjykata e Durrësit me 15 vjet burg me akuzën e veprës penale “Trafikim i femrave për qëllim prostitucioni”.

Personi ishte në kërkim ndërkombëtar, dhe falë bashkëpunimit të forcave të rendit shqiptare dhe greke u mundësua ekstradimi i tij drejt vendlindjes, ku do të shërbejë dënimin.