Tensioni te Kryeministria, reagon Presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir META e1536603238484 1100x620

Protesta e opozitës këtë mbrëmjes është tensionuar me protestuesit që kanë çarë kordonin e policisë dhe janë ngjitur te dera e godinës.

Ndërkohë për situatën ka reaguar edhe Presidenti Ilir Meta, i cili kërkon që protesta të vijojë paqësore.

Presidenti bën thirrje të evitohen konfrontimet mes palëve.