Rikthimi i 9 herë kampionëve, Vllaznia feston ngjitjen në Kategorinë Superiore

53026464 2265951146795193 1036669912568823808 n 1 600x338

Vllaznia më në fund mund të festojë ngjitjen në Kategorinë Superiore edhe matematikisht. Kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Agim Canaj mundën 3-0 Erzenin në transfertë dhe tashme janë zyrtarisht të rikthyer në elitën e futbollit.

Diferenca nga Besëlidhja është 12 pikë kur kanë mbetur edhe 4 javë nga fundi i sezonit të rregullt por gjithçka është e mbyllur pasi 9 herë kampionët e vendit, kanë në favor përballjet direkte, me 2 fitore dhe 1 barazim kundrejt lezhjanëve.