Napoli, “italiani i fundit” në Europë, synon përmbysjen

napoli 1100x620

Pas dy mbrëmjeve spektakolare me gjysmëfinalet e Champions Lague, këtë mbrëmje luhen edhe çerekfinalet e kthimit edhe në Europa League.

Napoli pret Arsenalin në “San Paolo” me misionin e përmbysjes pas humbjes 2-0 në takimin e parë në Angli.

Trajneri Ancelotti është shprehur se ka besim te skuadra e tij, ndërsa kërkon edhe ndihmën e publikut mbrëmjen e sotme.

Në takimet e tjera, Chelsea do të presë Slavian e Praga-s atje ku ka fituar 1-0 takimin e parë. Frankfurt ndeshet me Benfica-n, skuadrën që e mundi 4-2 në takimin e parë, ndërsa sfida tjetër është derbi spanjoll mes Valencias dhe Villarrealit me Valencian e cila ka triumfuar 3-1 në aktin e parë çerekfinal.