“Ndriçohet” Arena Kombëtare

Punimet në stadiumin “Arena Kombëtare” janë duke vijuar me ritme të larta.

Stadiumi tashmë ka marrë formë. Së fundmi, ka nisur edhe vendosja e impiantit të ndriçimit.

Pak ditë më parë, Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, së bashku me kryeministrin Rama kanë inspektuar vijimin e punimeve për përfundimin e stadiumit kombëtar. Ata janë njohur me detaje të projektit dhe ecurinë e zbatimit të tij.

Armand Duka theksoi domosdoshmërinë e përfundimit të punimeve. “I kemi kërkuar vazhdimisht nënkontraktorëve përmbushjen e afat në muajin qershor të këtij viti”, u shpreh Duka.

  • LAJMI I FUNDIT | Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, dënohet me 5 vite burg
  • LAJMI I FUNDIT | Ish ministri Saimir Tahiri u shpall fajtor për shpërdorim detyre
  • LAJMI I FUNDIT | Gjykata: Tahiri, i pafajshëm për akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës
  • LAJMI I FUNDIT | Nga gjykimi i shkurtuar, dënimi për ish ministrin Tahiri ulet në 3 vjet e 4 muaj
  • LAJMI I FUNDIT | Prokuroria kishte kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm
  • LAJMI I FUNDIT | Tahiri u shpall i pafajshëm dhe për akuzën e grupit të strukturuar kriminal
  • LAJMI I FUNDIT | Dënimi 3.4 vite për Tahirin, konvertohet në 3 vjet shërbim prove
  • LAJMI I FUNDIT | Ish ministri Saimir Tahiri: Kjo që ndodhi ishte një estradë
  • LAJMI I FUNDIT | Saimir Tahiri: Gjykata tha nuk jam kriminel dhe as trafikant
  • LAJMI I FUNDIT | Saimir Tahiri: Të presim, jam kureshtar të lexoj atë që dëgjova