Arrestimi i të dyshuarit si autor i grabitjes në Rinas, reagon Edi Rama

rama 600x338

Policia njoftoi pasditen e sotme se ka vënë në pranga një person, i cili dyshohet si autor i grabitjes në Rinas.

Sipas policisë në pranga është vënë shtetasi E.P. banues në Krujë.

Menjëherë pas deklaratës së policisë ka reaguar edhe kryeministri Rama, i cili shkruan se rrethi i keqbërësve po ngushtohet.

“Arrestohet edhe një autor tjetër i grabitjes së Rinasit, duke e ngushtuar më tej rrethin e keqbërësve falë punës intensive dhe profesionale të Policisë së Shtetit, e cila po provon se ka kaluar në një nivel të ri fuqie goditëse ndaj krimit, duke folur përditë me rezultate konkrete”, mbyllet reagimi i Edi Ramës.

  • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Meta kthen për rishqyrtim Kodin Zgjedhor
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Nëse Kuvendi nuk reflekton, fjalën e fundit e ka Gjykatës Kushtetuese
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Ndryshimet e njëanshme të 5 tetorit bien ndesh me parimet ndërkombëtare
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Forca politike në pushtet dëshiron të manipulojë zgjedhjet e 25 prillit
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Kjo gjendje e rëndë paligjshmërie do të zgjidhet përmes reagimit popullor