Mbyllet mbledhja e PD: Bllokim rrugësh çdo të enjte

seliapd 1100x620

Lulzim Basha mblodhi pasditen e sotme Kryesinë e PD dhe ish-grupin parlamentar, nga ku mësohet se është vendosur që të mbahen protesta me bllokimin e rrugëve çdo të enjte.

A2CNN ka mësuar se në mbledhje është diskutuar edhe për protestën e radhës kombëtare, atë të 11 majit.

Lulzim Basha ka kërkuar masivitet. Mësohet se Basha ka kërkuar nga kryetarët e degëve të merren me organizimin, duke dalë “derë më derë”.