Tragjedi në familjen Sala, vdes edhe babai i futbollistit! – A2

Tragjedi në familjen Sala, vdes edhe babai i futbollistit!

Një tjetër tragjedi ka goditur familjen e Emiliano Sala, futbollistit që humbi jetën në gjatë udhëtimit drejt Uellsit.

Tre muaj pas vdekjes së 29-vjeçarit, është ndarë nga jeta edhe babait i tij, Horasio Sala.

Orët e para të mëngjesit të së kësaj të premteje, babai i futbollistit ishte në gjendje tejet të rëndë shëndetësore dhe ndërroi jetë pak përpara se të mbërrinte urgjenca.

Horasio Sala nuk i mbijetoi dot një ataku kardiak, duke pësuar vdekje të menjëhershme në moshën 58-vjecare.

  • LAJMI I FUNDIT | Ndërron jetë në spitalin infektiv 67-vjeçari, viktima e 10 me COVID-19
  • LAJMI I FUNDIT | 67-vjeçari, prej 10 ditësh i sëmurë, prej katër ditësh në terapi intensive
  • LAJMI I FUNDIT | 67-vjeçari vuante edhe nga hipertensioni