Tragjedi në familjen Sala, vdes edhe babai i futbollistit!

Një tjetër tragjedi ka goditur familjen e Emiliano Sala, futbollistit që humbi jetën në gjatë udhëtimit drejt Uellsit.

Tre muaj pas vdekjes së 29-vjeçarit, është ndarë nga jeta edhe babait i tij, Horasio Sala.

Orët e para të mëngjesit të së kësaj të premteje, babai i futbollistit ishte në gjendje tejet të rëndë shëndetësore dhe ndërroi jetë pak përpara se të mbërrinte urgjenca.

Horasio Sala nuk i mbijetoi dot një ataku kardiak, duke pësuar vdekje të menjëhershme në moshën 58-vjecare.

  • LAJMI I FUNDIT | Një ekip i A2 ka hyrë në kampin famëkeq të ISIS në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Kampi i Al Hol u bë i njohur për shkak të vogëlushit Alvin Berisha
  • LAJMI I FUNDIT | Në kampin e Al Hol jetojnë 74 mijë persona, mes tyre dhe shqiptarë
  • LAJMI I FUNDIT | A2 po ndjek nga afër historinë e këtyre njerëzve të lënë në mëshirë të fatit
  • LAJMI I FUNDIT | Gazetari Jul Kasapi e operatori Indrit Myftari janë në Siri, në kampin Al Hol