Idris Elba martohet në Marok me modelen 29-vjeçare

Aktori i famshëm 46-vjeçar, Idris Elba, është martuar me modelen 29-vjeçare Sabrina Dhowre në një ceremoni që ka zgjatur 3 ditë në Marok.

Ka qenë revista e famshme “Vogue”, ajo që ka dhënë detaje nga ceremonia, ndërsa ka publikuar edhe foto të çiftit që tashmë e ka bërë zyrtare lidhjen e tyre.

Sabrina Dhowre ia kishte besuar dy fustanet e saj stilistes Vera Wang, ndërsa Idris me një kostum nga Ozëald Boateng.

“Urime të sapomartuarve Idris Elba dhe Sabrina Dhoëre të cilët lidhën kurorë në Marok më 26 prill 2019”, shkruan “Vogue” bashkëngjitur fotove.

  • LAJMI I FUNDIT | Presidenti Meta kthen për rishqyrtim Kodin Zgjedhor
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Nëse Kuvendi nuk reflekton, fjalën e fundit e ka Gjykatës Kushtetuese
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Ndryshimet e njëanshme të 5 tetorit bien ndesh me parimet ndërkombëtare
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Forca politike në pushtet dëshiron të manipulojë zgjedhjet e 25 prillit
  • LAJMI I FUNDIT | Meta: Kjo gjendje e rëndë paligjshmërie do të zgjidhet përmes reagimit popullor