Samiti i Berlinit, pritet takimi “kokë më kokë” Rama – Merkel

Liderët e Ballkanit Perëndimor do të jenë këtë të hënë pjesë e Samitit në Berlin, me ftesë të kancelares Merkel dhe Presidentit Macron.

Në fokus të diskutimeve do të jetë e ardhmja e përbashkët evropiane.

Kryeministri Rama pritet të ketë një takim kokë më kokë me kancelaren gjermane Angela Merkel. 

A2 CNN ka udhëtuar drejt Berlinit për të përcjellë me lidhje të drejtpërdrejta punimet e samitit.