Të gjithë në Berlin, Merkel e Macron thërrasin liderët e Ballkanit Perëndimor

New.Sequence.51 frame 3351 1100x620

Liderët e Ballkanit Perëndimor do të jenë këtë të hënë pjesë e Samitit në Berlin, me ftesë të Kancelares Merkel dhe Presidentin Macron.

Në fokus të diskutimeve do të jetë e ardhmja e përbashkët europiane. Kryeministri Rama prite të ketë një takim kokë më kokë me kancelaren Merkel.

A2 CNN Ka udhëtuar drejt Berlinit për të përcjellë me lidhje të drejtpërdrejta punimet e samitit. Marsela Karapanço raporton detajet më të fundit nga samiti…