Rama: Shqipëria nuk do të dështojë, dialogu Kosovë-Serbi vazhdon

59064535 10156639767736523 2883235485952507904 o 600x338
Kancelarja gjermane, Merkel dhe Kryeministri shqiptar Rama. (Foto: Edi Rama, Facebook)

Kryeministri Rama ka reaguar në Twitter pas përfundimit të takimit të Berlinit.
“I mahnitur nga kazanët e nga ligësitë e të dëshpëruarve që duan me patjetër dështimin e Shqipërisë dhe dështimin me çdo kusht të procesit të dialogut Kosovë/Serbi gjithashtu! Por Shqipëria s’do të dështojë kurrësesi dhe dialogu do vazhdojë pa kushte e as paragjykime nga askush”, shkruan Rama.