Tjetër ngjarje e rëndë në Greqi, vritet në burg një 29-vjeçar shqiptar

Një tjetër shqiptar është vrarë në burgjet greke. Mediat e shtetit fqinj raportojnë se një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgun e Trikallasë.

Një 29-vjeçar shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është qëlluar me thikë në gjoks dhe për pasojë është dërguar me urgjencë në spitalin e Traikallasë.

Pavarësisht ndërhyrjes së mjekësve, shqiptari nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të marra me thikë.

Të paktën 5 shtetas shqiptarë kanë humbur jetën në burgjet greke gjatë kohëve të fundit.

  • LAJMI I FUNDIT | Një ekip i A2 ka hyrë në kampin famëkeq të ISIS në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Kampi i Al Hol u bë i njohur për shkak të vogëlushit Alvin Berisha
  • LAJMI I FUNDIT | Në kampin e Al Hol jetojnë 74 mijë persona, mes tyre dhe shqiptarë
  • LAJMI I FUNDIT | A2 po ndjek nga afër historinë e këtyre njerëzve të lënë në mëshirë të fatit
  • LAJMI I FUNDIT | Gazetari Jul Kasapi e operatori Indrit Myftari janë në Siri, pranë kampit Al Hol
  • LAJMI I FUNDIT | Jul Kasapi: Brenda kampit Al Hol strehohen rreth 80 shtetas shqiptarë