Inter barazon pa gola në Udine, për Champions do të jetë “luftë”

Edhe pse Udinese është një ekip që po lufton për mbijetesën në Serie A, barazimi pa gola i Interit mund të quhet një hap fallco i rëndësishëm për djemtë e Luciano Spalletit.

Milanezët krijojnë më shumë dhe mund të kalonin në avantazh qysh në fillim me Lautaro Martinez, por goditja e tij me kokë përfundon në shtyllë.

Udinese ndërkohë është e gjallë dhe krijon probleme në kundërsulm, dhe në fund të pjesës së parë kërkon një penallti për një shtyrje të Brozovic.

Në pjesën e dytë presioni i Interit është më i madh dhe rastet më të shumta. Një deviacion i De Vrij shpëtohet mrekullisht nga portieri Musso, ashtu si dhe një rast në minutën e 87-të për Keita.

Ndeshja mbaron pa gola, dhe pika me siguri i shërben më shumë Udineses, që lë mbrapa me 4 pikë Empolin. Interi ngjitet në kuotën e 63 pikëve dhe sidoqoftë do të mbetet e treta këtë turn, por nuk mund të bëj më asnjë gabim.

Shkarkoni aplikacionin e A2