Një gol mjafton për Shkëndijën, tetovarët sërish kampionë të Maqedonisë së Veriut

shkendija 600x338

Edhe pse Shkëndija ka dominuar kampionatin, certifikimi final mbetet një kënaqësi në vete për Shkëndijën, që me fitoren e sotme ndaj Rabotniçkit shpallet kampion i sezonit 2018/2019 i kampionatit të Maqedonisë së Veriut.

 Tetovarëve i ka mjaftuar një gol i Ennur Totre për të arritur kuotën e 72 pikëve, e paarritshme nga rivalët e Vardarit, dhe për të festuar një tjetër triumf.