Saint-Maximin te Milani? Francezi: Jam gati

E ardhmja e Allan Saint-Maximin mund të vazhdojë të jetë sërish kuqezi, por jo më me atë të Nice-s, por me Milanin.

Sulmuesi francez ndiqet prej kohësh nga Leonardo dhe Maldini dhe këtë e ka konfirmuar edhe vetë. “Kam pasur kontakte në merkaton e dimrit, por transferimi nuk u arrit të kryhet”. Megjithatë, ai lë të hapura të gjitha mundësitë e një transferimi të tillë në merkaton e verës. “Unë jam i gatshëm të kaloj në një klub të madh”, shprehet Maximin.

Milanin mund të arrijë ta transferojë lojtarin për 20-25 milionë euro, 10 më pak se sa mund ta transferonte në dimër, duke qenë se në 2020 i skadon kontrata.

Përveç kësaj, Milani ka në favor edhe vullnetin e lojtarit për të lëvizur.

Megjithatë, më parë kuqezinjtë duhet të mbyllin kampionatin me shpresën e pakët për të realizuar objektivin Champions, nga ku do të varet edhe merkato e verës.

  • LAJMI I FUNDIT | Një ekip i A2 ka hyrë në kampin famëkeq të ISIS në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Kampi i Al Hol u bë i njohur për shkak të vogëlushit Alvin Berisha
  • LAJMI I FUNDIT | Në kampin e Al Hol jetojnë 74 mijë persona, mes tyre dhe shqiptarë
  • LAJMI I FUNDIT | A2 po ndjek nga afër historinë e këtyre njerëzve të lënë në mëshirë të fatit
  • LAJMI I FUNDIT | Gazetari Jul Kasapi e operatori Indrit Myftari janë në Siri, pranë kampit Al Hol
  • LAJMI I FUNDIT | Jul Kasapi: Brenda kampit Al Hol strehohen rreth 80 shtetas shqiptarë