Haradinaj me aleatët e Bashës: Bashkërenduam qëndrimet

Mbulim Haradinaj me opozitaret frame 180 1100x620

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në një takim të posaçëm krerët e partive opozitare të Shqipërisë, pjesë e qendrës së grupimit të djathtë.

Biseda e zhvilluar mes Haradinaj dhe krerëve Mediu, Duka, Ndoka dhe Dule, kishte në fokus bashkërendimin e qëndrimeve në interes të dy shteteve dhe qytetarëve te tyre.

“Është gjithmonë kënaqësi të bisedojmë për tema të interesit të përbashkët, në të mirë të zhvillimit tonë të brendshëm dhe rrugës tonë euro-atlantike”, njoftoi Haradinaj, lidhur me këtë takim.