Mblidhet kryesia e PS-së, dalin emrat e rinj për kryebashkiakë

Mbyllet mbledhja e sotme e Kryesisë të Partisë Socialiste dhe dalin emra të rinj si kandidatë për kryebashkiakë të ardhshëm në zgjedhjet e 30 qershorit.

Sipas burimeve të A2 CNN, do të jetë Dionis Imeraj konfirmohet si kandidaturë e PS në Dibër, duke rënë kështu kandidatura e ish deputetes të PDIU-së,  Reme Lala.

Ndërkohë, në Vorë nuk pritet të kandidojë Sadi Vorpsi por Agim Kajmaku.

Valbona Sako pritet të kandidojë për PS-në në “betejën” zgjedhore në Bashkinë e Durrësit, kurse në Kurbin partia i ka besuar vendin Majlinda Carës.

Në Shijak, socialistët janë të orientuar për kandidaturën e Elton Arbanës.

Në këtë mënyrë, kompozohen edhe të gjithë kandidaturat e Partisë Socialiste, dhe mungojnë vetëm disa Bashki si Hasi dhe Peqini, që pritet të qartësohen në darkë.

Lista e kandidaturave të PS, sipas qarqeve

DURRËS

1.            Durrës                                  Valbona Sako

2.            Krujë                                    Artur Bushi

3.            Shijak                                   Elton Arbana

DIBËR

1.            Bulqizë                               Lefter Alla

2.            Dibër                                  Dionis Imeraj

3.            Klos                                     Ilmi Hoxha

4.            Mat                                     Agron Malaj

LEZHË

1.            Lezhë                                  Pjerin Ndreu

2.            Kurbin                                  Majlinda Cara

3.            Mirditë                                 Ndrec Deda

BERAT

1.            Berat                                     Ervin Demo

2.            Kuçovë                                 Sybi Shehu

3.            Poliçan                                 Adriatik Zotkaj

4.            Skrapar                               Adriatik Mema

5.            Ura Vajgurore                   Juliana  Memaj

ELBASAN

1.            Elbasan                                 Gledian Llatja    

2.            Belsh                                       Arif Tafani

3.            Cërrik                                       Andi Salla

4.            Gramsh                                  Klodian Taçe

5.            Librazhd                                Kastriot Gurra

6.            Peqin                                                 ?

7.            Përrenjas                                   Nuri Belba

VLORË

Vlorë                                                     Dritan Leli

Konispol                                               Shuaip Beqiri

Sarandë                                            Ardian Gurma

Selenicë                                                    ?

Delvinë                                          Majlinda Qelimi

Himarë                                 Jorgo Goro

Finiq                                      Kristo Kiço  (MEGA)

KORCË

1.            Korçë                   Sotiraq Filo

2.            Devoll                   Eduard Duro

3.            Kolonjë                Erjon Isai

4.            Maliq                     Gëzim Topçiu

5.            Pogradec             Ilir Xhakolli

6.            Pustec                  Pali Kolevski

FIER

1.            Fier                        Armando Subashi

2.            Lushnjë                Fatos Tushe

3.            Divjakë                 Fredi Kokoneshi

4.            Patos                     Rajmonda Balilaj

5.            Mallakastër        Qerim Ismaili

6.            Roskovec             Majlinda Bufi

GJIROKASTËR

1.            Gjirokastër            Flamur Golemi

2.            Tepelenë                 Tërmet Peçi

3.            Këlcyrë                 Klemend Ndoni

4.            Libohovë             Luiza Mandi

5.            Memaliaj               Gjolek Guci

6.            Përmet                   Alma Hoxha

7.            Dropull                 Dhimitër Tola

DURRËS

1.            Durrës                                  Valbona Sako

2.            Krujë                                    Artur Bushi

3.            Shijak                                   Elton Arbana

SHKODËR

1.            Shkodër                               Valdrin Pjetri

2.            Fushë-Arrëz                       Fran Tuçi

3.            Malësi e Madhe                Tonin Marinaj

4.            Pukë                                      Gjon Gjoni

5.            Vau i Dejës                         Mark Babani

KUKËS

1.            Has                                         ?

2.            Kukës                                   Safet Gjici

3.            Tropojë                               Rexhë Biberaj

TIRANË

1.            Tiranë                                   Erjon Veliaj

2.            Vorë                                      Agim Kajmaku

3.            Kamëz                                  Rakip Suli

4.            Kavajë                                  Redi Kraja

5.            Rrogozhinë                 Haxhi Memolla