Olsi Rama: Kampionati më i rëndësishmi, garën e kemi me veten

Partizani u kurorëzua kampion pas 26 vitesh, madje edhe me fitore në derbin ndaj Tiranës këtë të diel.

Për drejtorin e përgjithshëm të skuadrës së “kuqe”, Olsi Rama, skuadra ka treguar seriozitet nga fillimi i kampionatit dhe për këtë është shpërblyer.

Sa i përket fitores në derbi, ai është shprehur se më i rëndësishëm është kampionati. “Më i rëndësishëm është kampionati se derbi. Derbi ishte vetëm ndeshja e radhës. Më pëlqeu mënyra se si e morëm me seriozitet dhe e merituam fitoren plotësisht.

Ky Partizan nuk i ka parë rivalët dhe këtë e kam thënë që në fillim dhe seriozitetin e kemi treguar që në fillim”, u shpreh Olsi Rama pas derbit ndaj Tiranës.