Inter vuan por fiton, hap para për Champions

Inter fiton ndeshjen me Kievon e vendit të fundit, dhe bën një hap domethënës drejt kualifikimit për Champions League të vitit të ardhshëm.

Një ndeshje më e vështirë seç mund të mendohet, me një ekip si veronezët që edhe pse janë të rënë nga kategoria, javët e fundit kishin dhuruar surpriza.

Pas disa rasteve, zikaltrit kalojnë në avantazh me Politanon në fund të pjesës së parë (39’).  

Gjithsesi, tifozët në San Siro arritën të marrin frymë vetëm në minutën e 86-të me kroatin Perisic, pas një shtylle dhe një aksioni konfuz në zonën kundërshtare.

Me fitoren e sotme, Interi shkon në 66 pikë dhe kalon sërish Atalantën, kur mungojnë ende dy gara.

  • LAJMI I FUNDIT | Një ekip i A2 ka hyrë në kampin famëkeq të ISIS në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Kampi i Al Hol u bë i njohur për shkak të vogëlushit Alvin Berisha
  • LAJMI I FUNDIT | Në kampin e Al Hol jetojnë 74 mijë persona, mes tyre dhe shqiptarë
  • LAJMI I FUNDIT | A2 po ndjek nga afër historinë e këtyre njerëzve të lënë në mëshirë të fatit
  • LAJMI I FUNDIT | Gazetari Jul Kasapi e operatori Indrit Myftari janë në Siri, pranë kampit Al Hol
  • LAJMI I FUNDIT | Jul Kasapi: Brenda kampit Al Hol strehohen rreth 80 shtetas shqiptarë