PD: Nuk ka një draft marrëveshje, propagandë e Edi Ramës

PD 1 600x338

Burime zyrtare nga PD përgënjeshtrojnë për A2 CNN lajmin e atyre që demokratët gjykojnë si “media qeveritare” për një draft marrëveshje.

Burimet e konsiderojnë këtë një produkt të “propagandës mashtruese” të Edi Ramës, sepse për ta  “PD dhe opozita e bashkuar ka publikuar zyrtarisht 10 detyrat e qeverisë tranzitore”.

Sipas tyre, ky është i vetmi qëndrim zyrtar, së bashku me kërkesën e  panegociueshme për largimin e Edi Ramës dhe krijimin e qeverisë tranzitore për zgjedhje, sepse “Parlamenti dhe qeveria aktuale janë ilegjitime”.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 6 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 101 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 13 të shëruar në 24 orët e fundit