Kokainë nga Amerika Latine, arrestohet 25-vjeçari shqiptar në Greqi

Një 25-vjeçar shqiptar dhe një 45-vjeçar grek janë vënë në pranga në Athinë pasi janë kapur me 1 kilogramë e 108 gramë kokainë.

Policia e gjeti drogën në automjetin në të cilin ndodheshin shtetasi grek dhe ai shqiptar.

Sipas mediave greke, droga vinte nga Amerikane Latine dhe kishte të stampuar gërmat T dhe R dhe një zemër, të cilat identifikojnë kartelin e drogës.