Pushohet gjykimi për Admir Muratajn, prokurori paraqiti certifikatën e vdekjes

Gjykata për Krime të Rënda pushoi gjykimin e nisur për Admir Murataj, i vrare pas grabitjes së 9 prillit në Rinas.

Në seancën e sotme, prokurori i paraqiti gjykatës certifikatën e vdekjes së Muratajt, një akt për identifikimin e trupit përmes shenjave të gishtërinjve dhe një akt të këqyrjes së trupit të pajetë.

Murataj po gjykohej i veçuar te Krimet e Rënda si organizator i 3 grabitjeve të blindave me para në harkun kohor të 2015-2017.

  • LAJMI I FUNDIT | Një ekip i A2 ka hyrë në kampin famëkeq të ISIS në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Kampi i Al Hol u bë i njohur për shkak të vogëlushit Alvin Berisha
  • LAJMI I FUNDIT | Në kampin e Al Hol jetojnë 74 mijë persona, mes tyre dhe shqiptarë
  • LAJMI I FUNDIT | A2 po ndjek nga afër historinë e këtyre njerëzve të lënë në mëshirë të fatit
  • LAJMI I FUNDIT | Gazetari Jul Kasapi e operatori Indrit Myftari janë në Siri, pranë kampit Al Hol
  • LAJMI I FUNDIT | Jul Kasapi: Brenda kampit Al Hol strehohen rreth 80 shtetas shqiptarë