Rotacion te Partizani ndaj Teutës, Gega i jep hapësirë të rinjve

Nën petkun e skuadrës kampione të vendit, Partizani udhëton drejt Durrësit për t’u përballur me Teutën.

Nëse vendasit luajnë për një vend në Europë, trajneri Skënder Gega kërkon t’i jap hapësirë lojtarëve të cilët nuk kanë patur mjaftueshëm minuta në dispozicion gjatë sezonit.

Lidhur me merkaton dhe largimet e mundshme që mund të përfshijnë Partizanin, tekniku Gega shprehet ai dhe klubi nuk do të bëhen pengesë, ndërsa shton se dëshiron që lojtarët e tij të shkojnë atje ku është oferta më e mirë për ta.

Partizani-Teuta luhet këtë të shtunë në stadiumin “Niko Dovana” në orën 16 e 30.