14 futbollistët që do lëvizin mbi 1 miliardë euro…

Eden Hazard po tenton largimin nga Chelsea dhe kjo tashmë duket e mundur. Antoine Griezmann, përmes një video, e mbylli përfundimisht me Atletico Madrid.

Mjaftojnë vetëm këto dy lëvizje në merkaton e verës për të kuptuar se kjo e këtij viti do të jetë shumë e nxehtë.

Por nuk janë vetëm këta dy lojtar, por edhe shumë yje të tjerë të klasit botëror pritet të ndryshojnë skuadër këtë verë.

“Sportsmail” ka bërë një listë me 14 futbollistë të mëdhenj që mund të lëvizin gjatë muajve të ardhshëm, duke përfshirë destinacionet e mundshme dhe vlerat e larta për të cilat mund të transferohen.