Erblira Bici, shqiptarja e parë që shpallet kampione e Evropës në volejboll

bici2 600x338

Erblira Bici është padyshim volejbollistja më e mirë kuqezi për momentin.

Erblira Bici

E reja 23-vjeçare, lindur në Gramsh u konfirmua edhe në arenën ndërkombëtare, pas 4 kampionateve të fituara në Shqipëri, dhe bëhet shqiptarja e parë që shpallet kampione e Evropës në volejboll për femra.

Pika e fitores

Bici dhe skuadra e saj Novara, triumfuan 3 me 1 kundër ekipit tjetër italian, Conegliano, në finalen e zhvilluar në Berlin të Gjermanisë, duke fituar edhe trofeun e Champions League për edicionin 2018-2019.

Festa për trofeun prestigjioz

Një triumf i jashtëzakonshëm për sportisten e Kombëtares shqiptare, e cila po përjeton momentin më të mirë në karrierë.