Aksident në Fier-Patos, përplasen 2 automjete

vlcsnap 2017 08 29 18h46m07s144 752x440 1 696x407 600x338

Një aksident ka ndodhur pasditen e së hënës në aksin rrugor Fier-Patos, në vendin e quajtur Portëz.

Mjeti tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin M.M, 30 vjeç, banues në Patos është përplasur me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin A.G, 25 vjeç, banues në Roskovec.

Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur pasagjerët në mjetin tip “Volkswagen”, shtetaset E.M, 77 vjeçe dhe D.M, 52 vjeçe, të cilat janë dërguar për ndihmë në spitalin e Fierit dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Policia në vendngjarje po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.