Platformë e re në shëndetësi, Rama: Merr fund koha e krediteve false

Rama 14 maj 1 1100x620

“E-learning” është platforma që nis aplikimin në sistemin e shëndetësisë, duke synuar rritjen profesionale të mjekëve shqiptar dhe dixhitalizimin e këtij sistemi.

I pranishëm në konferencën ku u bë publike kjo platformë, Kryeministri Rama përcolli një mesazh të qartë për bluzat e bardha.

“Nuk do të lejojmë më vazhdimin e aktivitetit të mjekëve që nuk kalojnë nga edukimi i detyruar në vazhdim, që është i sanksionuar në ligj. Koha e krediteve të marra me vërtetime false apo me lloj lloj artikujsh dhe kontributesh pa lidhje mbaron me këtë sistem.

Ky sistem i ri i jep mundësinë të gjithëve që realisht të shkojë në një nivel tjetër pasi ka një komoditet absolut dhe është i aksesueshëm nga një laptop kudo që ndodhesh, mjafton të kesh qasje në internet”, deklaroi në prezantimin e platformës, Kryeministri Rama.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 130 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 116 pacientë të shtruar në spital, 23 në terapi intensive, 7 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 23 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 4 viktima në 24 orët e fundit