Rama liston premtimet e mbajtura për studentët

dhuna ndaj mjek rama ashpersim kodit penal frame 0 1100x620

Ky organizim i studentëve nuk ka kaluar pa marrë dhe vëmendjen e kryeministrit Edi Rama.

Si përgjigje ndaj protestës së të rinjve studentë, kreu i qeverisë ka postuar në profilin e tij një video ku informonte mbi angazhimet e mbajtura në kuadër të Paktit për Universitetin.

Nga listimi i numrit të studentëve që përfituan uljen e tarifave, punësimet e ekselentëve në administratën publike, përfshirja e tyre në programin kombëtar të praktikave të punës e deri tek krijimi i hapësirave për më shumë vendimmarrje, ishin informacionet e shpërndara nga kreu i qeverisë në këtë video.

MIRËMËNGJES 😃dhe me këtë videoinformacion mbi angazhimet e mbajtura në kuadër të Paktit për Universitetin, ju uroj një ditë të mbarë 📚

Gepostet von Edi Rama am Dienstag, 21. Mai 2019