Rama, letër të dytë publike Bashës

Një ditë pas letrës publike drejtuar kreut të opozitës, Lulzim Basha, Kryeministri Edi Rama ka publikuar në faqen e tij në Facebook, një tjetër letër publike.

“E mora reagimin Tuaj ndaj letrës së djeshme ende pa u “tharë boja” e saj dhe nuk jam aspak i çuditur, me refuzimin brutal të Dialogut nga ana Juaj. Por, duke qenë se detyrimi im është të këmbëngul, pa humbur durimin, në të vetmen rrugë që njeh demokracia, Dialogun, mbetem i vendosur t’Ju ofroj të gjithë gatishmërinë time, për t’i hapur rrugë Dialogut”, shkruan Rama.

“Por, i dashur Lulzim, për fat të mirë Ju s’jeni vetëm në këtë vend dhe as ata që do vijojnë t’ju ndjekin në aventurën Tuaj të pashoqe, gjithnjë e më të paktë, nuk janë asfare populli i këtij vendi. i cili lirinë dhe të drejtën për të zgjedhur, nuk i ka marrë borxh nga Ju apo nga unë dhe po ashtu, nuk ju a ka borxh as Juve, as mua e askujt në botë, mosmbajtjen në kohë e në paqe të zgjedhjeve të radhës.

Kështu që përsëri Ju bëj publikisht thirrje: Ejani të ulemi në Tryezën e Dialogut! Pa kushte dhe pa humbur kohë”.

LETËR E DYTË PUBLIKE LULZIM BASHËSZoti Kryetar,e mora reagimin Tuaj ndaj letrës së djeshme ende pa u “tharë boja” e…

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 23. Mai 2019
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 5 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 153 raste në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 57 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 178 persona në spital, 13 në terapi intensive, 5 të intubuar