Robben e Ribery e mbyllin me dy trofe me Bayern

D7b htCXsAA4tvi 1100x620

Bayern Munchen nuk ka falur as Kupën e Gjermanisë, duke i bërë një tjetër “dhuratë” dy lojtarëve Robben dhe Ribery.

Skuadra e drejtuar nga Niko Kovac fitoi pastër 3-0 në finale ndaj Leipzig. Bayern dominoi takimin, duke mos e vënë asnjëherë në diskutim fitoren e Kupës.

Polaku Lewandowski shënoi në pjesën e parë, ndërsa francezi Koman dyfishoi shifrat në pjesën e dytë. Në fundin e takimit, sërish Lewandowski, vulosi rezultatin në 3-0.

Pak minuta, Kovac rezervoi edhe për Robben dhe Ribery, të cilët edhe pse nuk arritën të shënojnë në këtë finale, sërish e mbyllin sezonin dhe aventurën e tyre me Bayernin me dy trofe.