Elis Bakaj fiton kupën e Bjellorusisë

BAKAJ.duplicate frame 0 1100x620

Elis Bakaj është kampion i Kupës në Bjellorusi. Ish-futbollisti i një sërë klubesh shqiptare ngriti lart trofeun me skuadrën e tij Shaktjor Soligorski që mundi në finale rivalët e Vitebskit me rezultatin 2-0 dhe u rikthye tek ky trofe pas pesë vitesh.

Një tjetër sukses për ish-sulmuesin e përfaqësueses që po bën paraqitje mjaft të mira në këtë fillim sezoni në kampionatin bjellorus, atje ku ka gjetur tre herë edhe rrugën e rrjetës.