246 qese kokainë në stomak, vdes në avion pasagjeri

viktima 600x338

Një burrë nga Japonia ka ndërruar jetë në avion pasi kishte gëlltitur 246 qese kokainë.

Sasia e lëndës narkotike iu gjet në stomak personit të identifikuar si Udo N. dhe mjekët konfirmuan se ajo i kishte shkaktuar fryrje të trurit. 

42-vjeçari filloi të kishte kriza gjatë fluturimit nga Mexico City për në Kolumbi.

Autoritetet meksikane kanë marrë përsipër hetimin e kësaj ngjarjeje.