Ditë lamtumirash te Milani: Gattuso dhe Leonardo japin dorëheqjen

gattuso leo

Sot ishte dita e lamtumirave te Milani. Leonardo dhe Gattuso kanë dhënë dorëheqjen duke lënë bosh vendet e drejtorit sportiv dhe trajnerit.

Një revolucion nën shenjën e Ivan Gazidis, që vjen vetëm dy ditë pasi Milani nuk arriti dot të kapte zonën e Champions League.

Gattuso ka hequr dorë nga dy vite kontratë, ku sipas mediave sportive italiane do të fitonte 8 milionë euro, por ka kërkuar që stafi i tij të paguhet.

Ndërkohë, Paolo Maldini po mendohet për të ardhmen e tij dhe për momentin duket se nuk do të largohet nga Milani. Ish-kapiteni do të ndryshonte mendje vetëm nëse Gazidis do t’i ofronte një rol fasadë në klub.