Juventusi shumë pranë zyrtarizimit të trajnerit

1552895626 988803 1552895899 noticia normal 1100x620

Juventus duket se ka vendosur për stolin e trajnerit. Mediat italiane shkruajnë se do të jetë Maurizio Sarri, pasuesi i Maksimiliano Allegrit. Drejtuesit bardhezinj janë duke pritur finalen e Europa League pas së cilës, Sarri me shumë gjasa do të lërë londinezët e Chelsea.

Pas ditës së shtunë që do të luhet finalja mes Arsenal dhe Chelsea, krerët e klubeve pritet të takohen për të diskutuar prishjen e kontratës së italianit që skadon pas dy vitesh. Gjithsesi “Zonja e Vjetër” po qëndron vigjilente për çdo të re që lidhet me dy trajnerët e tjerë, Mauricio Pochettino dhe Pep Guardiola.