Rekordmeni 37-vjeçar që mposhti Ronaldon

fabio 1100x620

Mosha është thjeshtë shifra për disa futbollist. Këtë gjë e ka vërtetuar Fabio Quagliarella, i cili në moshën 37-vjeçarin arriti të shpallet golashënuesi më i mirë i Serisë A.

Veterani i Sampdorias, me përfundimin e sezonit regjistroi plot 26 gola, 4 më shumë se Cristiano Ronaldo që e ka harruar “Këpucën e artë” prej 4 vitesh.

Jo vetëm kaq, sepse sulmuesi i përfaqësueses italiane renditet i treti në Evropë, pas Leonel Messit dhe Mbappe, një rekord i çmendur 37-vjeçarin Fabio Quagliarella.