Anija kozmike goditet nga rrufeja

Publikuar më: 29/5/2019, ora 11:22
43428680310 1437ba92c1 o.0 1024x683

Anija kozmike goditet nga rrufeja

Publikuar më: 29/5/2019, ora 11:22

Një incident është shënuar gjatë nisjes së anijes hapësinore Soyuz drejt Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar.

Në momentin e shkëputjes nga baza ajrore në Rusi, anija kozmike u godit nga një rrufe, por fatmirësisht nuk pati pasoja dhe vijoi rrugëtimin drejt destinacionit të saj.