Finalja e Europa League, policia ndalon fansat me fanelën e Mkhitaryan

Përditësuar më: 29/5/2019, ora 16:27
fanela henrik

Finalja e Europa League, policia ndalon fansat me fanelën e Mkhitaryan

Përditësuar më: 29/5/2019, ora 16:27

Ylli armen i Arsenalit, Henrik Mkhitaryan refuzoi të udhëtojë në Azerbajxhan për të shmangur tensione të mundshme pas konflikteve mes vendit azer dhe Armenisë.

Por, policia në Baku është filmuar duke ndaluar mbështetësit e Arsenalit që mbanin veshur fanela me emrin e futbollistit.

Kjo për të siguruar rendin në rrugën e Bakusë, megjithatë pas kominikimit në radio, autoritetet lokale i kanë lënë tifozët të lirë, episod që tregon qartë situatën e tensionuar mes dy vendeve.