Rrëzohet helikopteri mes pyjeve

Një helikopter i ushtrisë ukrainase u aksidentua mbrëmjen e shkuar në një zonë pyjore në perëndim të vendit ku si pasojë humbën jetën 4 ushtarakë.

Helikopteri ushtarak rus, Mi-8 u përplas në tokë në rajonin e Rivne gjatë një seance rutinë stërvitore dhe shkaqet e këtij aksidenti janë ende të paqarta.

Presidenti ukrainas, Zelensky urdhëroi shefin e shtabit të ushtrisë të angazhohet për zbardhjen sa më të shpejtë të ngjarjes.

Sipas presidentit të sapozgjedhur, Ukraina nuk duhet të humbë trupa ushtarake gjatë lojërave dhe stërvitjeve ushtarake.

Shkarkoni aplikacionin e A2