Futbollistët e Argjentinës, në radhë për një foto me Messin!

Përditësuar më: 31/5/2019, ora 18:50
messi fotot

Futbollistët e Argjentinës, në radhë për një foto me Messin!

Përditësuar më: 31/5/2019, ora 18:50

Lionel Messi ka lënë pas zhgënjimet e fundsezonit me Barcelonën dhe po përqendrohet tashmë në ndeshjet që ka me përfaqësuesen e Argjentinës në Kupën e Amerikës.

Kapiteni i bardhekaltërve fitoi kampionatin spanjoll, por u eliminua nga Liverpool në gjysmëfinalet e Champions dhe u mund nga Valencia në finalen e Kupës së Mbretit.

31-vjeçari aktualisht ndodhet i grumbulluar me kombëtaren në Buenos Aires, aty ku ka edhe shumë lojtarë nga ekipet zinxhir të Argjentinës që janë mahnitur nga prania e Messit.

Një video e publikuar së fundmi tregon se sa të emocionuar janë futbollistët e rinj që ndodhen pranë 5 herë fituesit të Topit të Artë. Madje, ata kanë mbajtur radhë njësoj si tifozët për të bërë foto me Messin.