Zvicër, një person merr peng dy gra, më pas i ekzekuton

Përditësuar më: 31/5/2019, ora 14:54
zvicer 1024x576

Zvicër, një person merr peng dy gra, më pas i ekzekuton

Përditësuar më: 31/5/2019, ora 14:54

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e së premtes në Zyrih të Zvicrës, ku një 60-vjeçar mori peng dy gra dhe më pas i ekzekutoi, ndërsa vrau edhe veten.

Policia ka bërë të ditur se është njoftuar për ngjarjen, ndërsa 60-vjeçari kërcënonte se nëse forcat e policisë do të ndërhynin do të ekzekutonte gratë.

Më tej, pengmarrësi i tha policisë se do t’i dorëzonte gratë brenda 10 minutave, por bëri të kundërtën, duke i ekzekutuar ato, ndërsa vrau edhe veten.

Policia po heton lidhur me motivet e ngjarjes, ndërsa deri tani detajet janë ende të paqarta.