Zyrtarizohet Antonio Conte, Inter me “timon” të ri

Përditësuar më: 31/5/2019, ora 08:59
conte 1 1024x576

Zyrtarizohet Antonio Conte, Inter me “timon” të ri

Përditësuar më: 31/5/2019, ora 08:59

Tashmë është zyrtare. Antonio Conte është trajneri i ri i Inter. Njoftimi vjen nëpërmjet klubit ziklatër, i cili i ka uruar mirëseardhjen pasusit të Luciano Spalletit.

Ish-trajneri Chelsea-t dhe Juventus ka firmosur për tre vite në Milano atje ku do të përfitojë 9 deri në 12 milionë euro në sezon, kjo varësi të bonuseve të ndryshme.

Edin Dzeko, sulmuesi i Romës, është emri i parë në listën e kërkesave të 49-vjeçarit që me shumë që ka nxjerrë nga planet e tij argjentinasin, Mauro Icardi.

Conte do të jetë prezent në Madrid këtë të shtunë së bashku me drejtuesit e Inter për të ndjekur nga pranë finalen e Champions League.